Rikard Lingström
Namn Rikard Lingström
Politiskt parti (S)
Telefon 08 646 70 97
Mobil 073 023 72 39
E-post2 rikard_lingstrom@hotmail.com
Adress Gräsvägen 20 
Postnummer 141 42
Ort Huddinge
   
Uppdrag
Kommittén för arvodes- och partistödsfrågor  
Kommunfullmäktige  
Kommunförbundet Stockholms län  
Kommunstyrelsen  
Kommunstyrelsens samhällsbyggnadsutskott  
Mälardalsråd  
Valberedningen  
Tidigare uppdrag Period
Grundskolenämnden   2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige   2010-11-01 - 2014-10-14
Kommunfullmäktige   2006-11-01 - 2010-10-31
Kommunförbundet Stockholms län   2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunstyrelsen   2010-11-08 - 2014-10-20
Kommunstyrelsen   2006-11-01 - 2010-10-31
Kultur- och fritidsnämnden   2006-11-01 - 2010-12-31
Planerings- och personalutskottet   2010-12-01 - 2014-11-30