Ledamöter i Kommunfullmäktige

Mandatperiod
Sekreterare Ester Andréasson
Namn Organisation Ort Uppdrag
Erik Ottoson   (M)      Ordförande  
Kennet Bergh   (M)   Huddinge   1:e v ordf  
Erling Karlsson   (S)      2:e v ordf  
Daniel Dronjak   (M)      Ledamot  
Christina Eklund   (M)      Ledamot  
Jelena Drenjanin   (M)      Ledamot  
Eva Carlsson-Paulsén   (M)      Ledamot  
Love Bergström   (M)      Ledamot  
Gunilla Helmerson   (M)      Ledamot  
Peter Höög   (M)      Ledamot  
Jennifer Lind   (M)      Ledamot  
Patrik Rahm   (M)      Ledamot  
Caroline Örtholm   (M)      Ledamot  
Mats Österholm   (M)      Ledamot  
Björn Karlsson   (M)      Ledamot  
Nicolas Holst   (M)      Ledamot  
Christian Ottosson   (C)      Ledamot  
Karin Adolfsson   (C)      Ledamot  
Henrik Juhlin   (C)      Ledamot  
Tomas Selin   (C)      Ledamot  
Malin Danielsson   (L)      Ledamot  
Bo Källström   (L)      Ledamot  
Sofia Knutz   (L)      Ledamot  
Christopher Smith   (L)      Ledamot  
Gorges Barkho   (KD)      Ledamot  
Karl Henriksson   (KD)      Ledamot  
Sara Heelge Vikmång   (S)      Ledamot  
Rasmus Lenefors   (S)      Ledamot  
Eeva Laine   (S)      Ledamot  
Rikard Lingström   (S)      Ledamot  
Marie Fors   (S)      Ledamot  
Pran Malhotra   (S)      Ledamot  
Shewen Nysmed   (S)   Huddinge   Ledamot  
Aza Cheragwandi   (S)      Ledamot  
Ann-Marie Högberg   (S)   Huddinge   Ledamot  
Claes Thim   (S)      Ledamot  
Anneli Sjöberg   (S)      Ledamot  
Yossi Sigal   (S)      Ledamot  
Kamile Ünver   (S)      Ledamot  
Margareta Vikgren   (S)      Ledamot  
Fredrik Fjällström   (S)      Ledamot  
Nujin Alacabek   (V)      Ledamot  
Niklas Bougt   (V)      Ledamot  
Sonia Benavente   (V)      Ledamot  
Olov Hamilton   (V)      Ledamot  
Britt Björneke   (V)      Ledamot  
Anders Lönroth   (MP)      Ledamot  
Carina Sundström   (MP)      Ledamot  
Anders Abel   (MP)      Ledamot  
Arnold Boström   (SD)      Ledamot  
Mats Arkhem   (SD)      Ledamot  
Martin Nigals   (SD)   Trångsund   Ledamot  
Ann Clewett   (SD)      Ledamot  
Sven Pernils   (SD)      Ledamot  
John Clewett   (SD)      Ledamot  
Gerhard Miksche   (SD)      Ledamot  
Ingalill Söderberg   (DP)   Trångsund   Ledamot  
Leif Dyrvall   (DP)   Skogås   Ledamot  
Patrik Willingstam   (DP)      Ledamot  
Lars Björkman   (HP)   Huddinge   Ledamot  
Lisbeth Krogh   (HP)      Ledamot  

Claes-Johan Bonde   (M)      Ersättare  
Linda von Fircks   (M)      Ersättare  
Diana Molinsky   (M)      Ersättare  
Cecilia Sundberg   (M)      Ersättare  
Hampus Holmgren   (M)      Ersättare  
Hans Wallenborg   (M)      Ersättare  
Ingemar Syring   (M)      Ersättare  
Harald Bergh   (M)      Ersättare  
Lars-Göran Sander   (C)      Ersättare  
Johan Alexandersson   (C)      Ersättare  
Petra Nilsson   (L)      Ersättare  
Tove Madsen   (L)      Ersättare  
Rolf Johansson   (KD)      Ersättare  
Malak Guirguis   (KD)      Ersättare  
Göran Hallberg   (S)      Ersättare  
Sara Holmgren   (S)      Ersättare  
Anders Ferbe   (S)      Ersättare  
Khalida Marefat   (S)      Ersättare  
Marzieh Amiri   (S)      Ersättare  
Tomas Henriksson   (S)   Segeltorp   Ersättare  
Evin Dagdeviren   (S)      Ersättare  
Konrad Hyltén   (V)      Ersättare  
Ayse Balci   (V)      Ersättare  
Ulla Olsson Engström   (V)      Ersättare  
Åke Wickberg   (MP)      Ersättare  
Zaire Kanat Yildirim   (MP)      Ersättare  
Annika Boström   (SD)      Ersättare  
Runar Finnman   (SD)      Ersättare  
Malena Karanovic   (SD)      Ersättare  
Rolf Lindberg   (SD)      Ersättare  
Marcus Jillehed   (DP)      Ersättare  
Peter Axelsson   (DP)      Ersättare  
Robert Andersson   (HP)      Ersättare  
Charlotte Björkman   (HP)      Ersättare  


1 av 1